Facebook image

Összesen 1444 bejegyzés

Ön is kapott levelet a NAV-tól? 1 millió forint is lehet számlánként a bírság!

Ismét figyelemfelhívó akcióba kezdett a NAV: több mint 3000 vállalkozás kapott tájékoztatást október elején, hibás Online Számla adatszolgáltatásuk, vagy az áfabevallásuk miatt. Mindenkinek érdemes ellenőrizni a cégkapus postafiókot, hiszen hibás Online számla adatszolgáltatások esetén akár 1 millió forint is lehet számlánként a bírság összege!

Tovább

Kötelező visszaváltási díjas, DRS termékek könyvelése

A kötelező visszaváltási díjas (DRS) rendszer – az italcsomagolások új visszaváltási rendszere - 2024. január 1-jén életbe lépett Magyarországon. A DRS rendszer hatályba lépésével egyidőben a számviteli törvény egyes rendelkezési is módosultak. Az alábbi blogbejegyzésünkben a DRS termékekre vonatkozó legfontosabb számviteli elszámolási szabályokat foglaljuk össze

Tovább

CBAM kötelezettség: még mindig megoldhatatlan probléma a vállalatoknak!

Bár a CBAM már 2024. január 31-től hatályos, első körben adatszolgáltatási, majd 2026-tól kezdődően adatszolgáltatási és fizetési kötelezettség, még mindig jogszabályi értelmezési nehézségek, az adatszolgáltatási felület, valamint az adatszolgáltatás körüli anomáliák teszik szinte lehetetlenné a vállalatok számára annak teljesítését.

Tovább

Bértranszparencia és a nemek közötti bérkülönbség felszámolása

Az Európai Unió (EU) elkötelezetten dolgozik azon, hogy megszüntesse a nemek közötti bérkülönbségeket, és elősegítse az egyenlő munkáért járó egyenlő díjazás elvét. A bértranszparenciát elősegítő, új (EU) 2023/970 irányelv ennek részeként született, hogy megerősítse a férfiak és nők közötti bérigazságosságot a bérek átláthatóságára a végrehajtási mechanizmusokra helyezett hangsúly által.

Tovább

NIS2 : fontos határidő – kerülje el a jelentős szankciót!

Közel 4000 NIS2 érintett cég regisztrált már a felügyeleti hatóságnál, amellyel jelentős lépést tettek a kiberbiztonsági érettségük növelése, és a NIS2 irányelvnek való megfelelés felé. A kiberbiztonsági törvény hatálya alá eső vállalatok október 17-ig, még szankció nélkül pótolhatják elmulasztott regisztrációjukat! A NIS2 érintett cégeknek év végéig kiberbiztonsági auditort is választaniuk kell.

Tovább

LUCID regisztráció és teljességi nyilatkozat : miért fontos a könyvvizsgálói hitelesítés a német csomagolási törvény (VerpackG) szerint?

A német csomagolási törvény (VerpackG) célja, hogy biztosítsa a fenntarthatósági és környezetvédelmi előírások betartását, különösen a csomagolóanyagok piacra bocsátásával kapcsolatban. Az első forgalomba hozók számára – beleértve a külföldi beszállítókat is – a törvény 2019 óta szigorú előírásokat tartalmaz, amelyek teljesítése nélkül a német piacon való értékesítés nem lehetséges. Ebben a folyamatban kiemelt szerepet kap a Teljességi Nyilatkozat (Vollständigkeitserklärung) és annak megfelelő hitelesítése.

Tovább

EPR vagy KVTD termékdíj?

Egy évvel ezelőtt a vállalatok még csak ízlelgették az EPR és a MOHU rövidítést, és mindenki próbálta megfejteni, hogy milyen tennivalója lesz a kiterjesztett gyártói felelősség körében. Az elmúlt egy év aztán megmutatta, hogy a cégek jelentős többségének a torkán akadt ez az EPR falat. Nem tudták sikeresen venni az akadályt, ami azzal járt, hogy a több mint 10 éve megszokott termékdíj (KVTD) mellé megérkezett egy, a termékdíjhoz nagyon hasonló, de mégis más kötelezettség, az EPR.

Tovább

M-lapok - Hogyan kerülje el a NAV radarját?

Az M-lapok (belföldi összesítő jelentések) pontos és hatékony elkészítése elengedhetetlen az adóhatóság figyelmének elkerülése érdekében. Az M-lapok helyes kezelése kiemelten fontos, mivel a NAV új kockázatelemzési módszerei fokozott figyelmet fordítanak a bejelentett adatok pontosságára.

Tovább

Az ESG és a HR

Az ESG, vagyis az Environmental, Social & Governance (Környezetvédelmi, Társadalmi és Irányítási) keretrendszer jelentése és célja, hogy a vállalatok hosszú távon is fenntartható működést biztosítsanak, miközben figyelembe veszik a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontokat. A HR kulcsszerepet játszik az ESG szociális pillérében, ahol a sokszínűség, esélyegyenlőség és befogadás kiemelkedő fontosságú.

Tovább

Áfa visszaigénylés külföldről – közeleg a határidő!

A külföldi áfa visszaigénylési kérelmet 2024. szeptember 30-ig kell benyújtani a NAV-hoz azoknak a belföldi adóalanyoknak, akik az Európai Unió olyan másik tagállamában, vagy olyan elismert harmadik államban szereztek be terméket, vagy szolgáltatást 2023-ban, ahol nem végeznek adóköteles gazdasági tevékenységet.

Tovább

Kiemelt témák