Facebook image

Összesen 1440 bejegyzés

Az ESG tanácsadók akkreditációjának új feltételei és szabályozása

Az ESG tanácsadók akkreditációjának feltételeit, a képzésüket biztosító felsőoktatási intézményekre vonatkozó szabályokat tartalmazó minisztériumi és szakhatósági rendeletek hosszas várakozás után augusztus elején jelentek meg. Blogunkban az ESG tanácsadókhoz kapcsolódó feltételrendszert ismertetjük.

Tovább

Üzleti partner előzetes ellenőrzése vs EUB eljárás

Bár az Európai Bíróság egy év eleji ítélete iránymutatást ad arra, hogy milyen előzetes üzleti ellenőrzés várható el az adózóktól az adókijátszásban való részvétel elkerülésére, a legtöbb társaság számára mégis a saját üzleti ellenőrzési gyakorlat kialakítása az egyetlen járható út, az adókockázatok mérséklésére.

Tovább

NIS2 és kiberbiztonság - milliós szankciók és újabb feladatok

Bár a NIS2 regisztrációs határidő óta még egy hónap sem telt el, de máris rohamosan közeledik a következő kiberbiztonsági mérföldkő, amely még nagyobb kihívás lesz a NIS2 érintett szervezetek számára. 2024. október 18-tól ugyanis a nemrég megjelent végrehajtási rendeletben szereplő kiberbiztonsági intézkedéseket már alkalmazniuk is kell. A NIS2 követelményeket nem teljesítő társaságok pedig akár 10 millió forintos bírságot is kockáztatnak!

Tovább

ESG és a fenntarthatósági jelentéstétel: mit kell tudni a nemzetközi és hazai szabályozásról?

Az ESG, vagyis az Environmental, Social & Governance (Környezetvédelmi, Társadalmi és Irányítási) keretrendszer egyre nagyobb szerepet kap a vállalatok működésében és beszámolási kötelezettségeiben, melynek egyik célja, hogy segítése az európai zöld megállapodásnak való megfelelést is. Blogunkban áttekintjük, mit jelent az ESG, hogyan befolyásolja a különböző iparágakat, és milyen követelményeket támasztanak a nemzetközi és hazai szabályozások. Ismerje meg, mire kell felkészülniük a vállalatoknak az új jelentéstételi normák fényében!

Tovább

A válóperes ügyvéd válaszol – Házassági szerződés 2.

A családjogi kérdéseket feldolgozó blogsorozatunkban a házasság és annak megromlása, a válás, a válóper, a vagyonjogi kérdések és a gyermekelhelyezés témaköreiben segítünk eligazodni. Dr. Bagi Éva válóperes ügyvédünk a házassági vagyonjogi szerződéssel kapcsolatos blogsorozatunkban további kérdésekre adja meg a választ.

Tovább

Vezetőfejlesztés hatékonyan – legfontosabb lépések

A vállalatok sikeressége nagymértékben a vezetőik kompetenciáin alapul, ezért nagyon fontos a vezetők folyamatos fejlesztése, fejlődése, a vezetői utánpótlás kinevelése, biztosítása. Ez a vezetőfejlesztés jól strukturált, átgondolt komplex vezetői fejlesztési igényel. Mik azok a kulcsfontosságú lépések, amik szükségesek a vállalatban rejlő vezetői potenciál felkutatásához és fejlesztéséhez?

Tovább

Szigorúbb adóellenőrzések, magasabb mulasztási bírságok

Augusztus 1-jétől módosulnak az adózás rendjéről szóló törvény mulasztási bírságot tartalmazó rendelkezései. A Kormány az orosz-ukrán háborúra hivatkozva megduplázza a mulasztási bírság általános tényállásához, a be nem jelentett alkalmazott foglalkoztatásához, valamint a számla-, nyugtakibocsátási, illetve az iratmegőrzési kötelezettség elmulasztásához kapcsolódó szankció mértékét.

Tovább

A válóperes ügyvéd válaszol – Házassági szerződés 1.

A családjogi kérdéseket feldolgozó blogsorozatunkban a házasság és annak megromlása, a válás, a válóper, vagyonjogi kérdések és a gyermekelhelyezés témaköreiben segítünk eligazodni. Dr. Bagi Éva válóperes ügyvédünk most a házassági vagyonjogi szerződéssel kapcsolatos kérdésekre adja meg a választ.

Tovább

Kiemelt témák