Facebook image

Összesen 1495 bejegyzés

Örökség: 10 dolog, amivel nem árt tisztában lennie!

Az örökség megtervezése és a végrendelet készítése elkerülhetetlen, ha szeretnénk megelőzni a jövőbeni jogi vitákat vagy a hosszú ideig elhúzódó hagyatéki eljárásokat. Sok esetben a törvényes öröklés szabályai nem teljesen illeszkednek a személyes elképzelésekhez, ezért a vagyon sorsának rendezésére célszerű egyedi végrendeletet készíteni. A következőkben dr. Szabó Lili Janka családjogi szakértőnk tíz fontos dolgot mutat be, amivel minden örökséggel érintett személynek tisztában kell lennie, hogy elkerülhesse a kellemetlen meglepetéseket és kockázatokat.

Tovább

NIS2: GAP elemzés és első kiberbiztonsági auditok

Az új kibertörvény célja, hogy megerősítse az ország kiberbiztonsági védelmét, és egy hatékonyabb, átláthatóbb struktúrát hozzon létre. Az egységes szabályozás (NIS2) lehetővé teszi a gyorsabb és hatékonyabb reagálást a kiberfenyegetésekre, valamint biztosítja, hogy az állami és piaci szereplők egyaránt megfeleljenek a legmagasabb szintű biztonsági előírásoknak.

Tovább

TAO csoport előnyei és határidők: miért érdemes csatlakozni?

A csoportos társasági adózás választását minden olyan vállalatnak érdemes megfontolnia, mely megosztaná a veszteségeit, egyszerűsítené adminisztratív terheit és kapcsolt ügyletei miatt mentesülne a transzferár-szabályok alkalmazása alól társasági adónemben. A csoportos társasági adóalanyiságra történő áttérést november 1. és 20. között jelenthetik be a társaságok.

Tovább

Ismét az adózók javára döntött az Európai Unió Bírósága

Az Európai Unió Bírósága ismét az adózók javára döntött 2024. október elején egy áfa levonási perben. Bár az ítélet egy romániai ügy kapcsán született, mégis a benne szereplő megállapításokkal nagymértékben hozzájárulhat a magyar vállalkozások áfa levonási jogának sikeres gyakorlásához.

Tovább

Jogkövetési vizsgálat, vagy adóellenőrzés?

NAV ellenőrzés, adóellenőrzés, jogkövetési vizsgálat – fogalmak melyekkel minden adózónak érdemes tisztában lenni, sőt érdemes részletesen megismerni az adóellenőrzés és a jogkövetési vizsgálat szabályait, mert egyáltalán nem mindegy, hogy melyik típusról veszi át az adózó a NAV megbízólevelet.

Tovább

Ön is kapott levelet a NAV-tól? 1 millió forint is lehet számlánként a bírság!

Ismét figyelemfelhívó akcióba kezdett a NAV: több mint 3000 vállalkozás kapott tájékoztatást október elején, hibás Online Számla adatszolgáltatásuk, vagy az áfabevallásuk miatt. Mindenkinek érdemes ellenőrizni a cégkapus postafiókot, hiszen hibás Online számla adatszolgáltatások esetén akár 1 millió forint is lehet számlánként a bírság összege!

Tovább

Kötelező visszaváltási díjas, DRS termékek könyvelése

A kötelező visszaváltási díjas (DRS) rendszer – az italcsomagolások új visszaváltási rendszere - 2024. január 1-jén életbe lépett Magyarországon. A DRS rendszer hatályba lépésével egyidőben a számviteli törvény egyes rendelkezési is módosultak. Az alábbi blogbejegyzésünkben a DRS termékekre vonatkozó legfontosabb számviteli elszámolási szabályokat foglaljuk össze

Tovább

CBAM kötelezettség: még mindig megoldhatatlan probléma a vállalatoknak!

Bár a CBAM már 2024. január 31-től hatályos, első körben adatszolgáltatási, majd 2026-tól kezdődően adatszolgáltatási és fizetési kötelezettség, még mindig jogszabályi értelmezési nehézségek, az adatszolgáltatási felület, valamint az adatszolgáltatás körüli anomáliák teszik szinte lehetetlenné a vállalatok számára annak teljesítését.

Tovább

Bértranszparencia és a nemek közötti bérkülönbség felszámolása

Az Európai Unió (EU) elkötelezetten dolgozik azon, hogy megszüntesse a nemek közötti bérkülönbségeket, és elősegítse az egyenlő munkáért járó egyenlő díjazás elvét. A bértranszparenciát elősegítő, új (EU) 2023/970 irányelv ennek részeként született, hogy megerősítse a férfiak és nők közötti bérigazságosságot a bérek átláthatóságára a végrehajtási mechanizmusokra helyezett hangsúly által.

Tovább

Kiemelt témák