Facebook image

Összesen 1506 bejegyzés

Bérszámfejtés 2025

Az RSM szakértői összefoglalták, hogy a vállalatoknak, a munkáltatóknak milyen, 2025 januárjától érvényben levő változásokkal kell tisztában lenniük, a bérszámfejtéshez kapcsolódó adózás - szja, szocho – egészségbiztosítás, béren kívüli juttatások és minimálbér tekintetében.

Tovább

Áfa 2025 – a legfontosabb változások

2025 számos változást hoz az általános forgalmi adó (ÁFA) szabályozásában is. Íme a legfontosabb módosítások, amelyre a vállalatoknak érdemes figyelni az általános forgalmi adóval kapcsolatban.

Tovább

Adóváltozások 2025 – ezekre figyeljen az újév kezdetével

Az előző évek gyakorlatához hasonlóan 2024. során számos, az adózást érintő jogszabálymódosítás történt év közben, melyek egy része rendeleti szinten jelent meg. Utóbbiak közül több rendelkezést is törvényi szintre emelt a jogalkotó az év végével. A legjelentősebb adóváltozásokat a 2024. november 29-én elfogadott, \"az egyes adótörvények módosításáról szóló 2024. évi LV. törvény\" tartalmazta.* Blogunkban összefoglaljuk azokat az adóváltozásokat, amikre figyelniük kell a társaságoknak a 2025-ös gazdálkodásuk során.

Tovább

Családjogász: családjogi témák a karácsonyi asztal körül

Az év vége közeledtével a családi összejövetelek nem csak a szeretetről és a közös pillanatokról szólnak, hanem bizony kényes témák is felmerülhetnek a beszélgetések során. Dr. Bagi Éva, családjogászunk segít felkészülni arra, hogy hogyan kezeljük a karácsonyi asztal körül szóba kerülő családjogi kérdéseket.

Tovább

Ügyfélkapu+ és DÁP: az Ügyfélkapu megszűnése és az új lehetőségek

2025. január 16-tól jelentős változás lép életbe Magyarországon az elektronikus ügyintézés terén: megszűnik az Ügyfélkapu jelenlegi formájában. Az ügyfelek a jövőben két alternatív megoldás közül választhatnak: az Ügyfélkapu+ és a DÁP (Digitális Állampolgárság Program) mobilalkalmazás kínál új lehetőségeket az online ügyintézésre. A magánszemélyeknek és a vállalkozásoknak is időben át kell gondolni, hogy a jövőben hogyan azonosítják magukat az állam által nyújtott elektronikus szolgáltatások igénybevétele során (Ügyfélkapu+ vagy DÁP).

Tovább

Minimálbér, garantált bérminimum 2025

Megjelent a Magyar Közlöny 127. számában és bejelentésre került, a 2025. évi minimálbér és garantált bérminimum összege. 2025-ben 9 százalékos minimálbér és 7 százalékos garantált bérminimum emeléssel kell tervezni a teljes munkaidőben dolgozók fizetése esetében. A minimálbér és a garantált bérminimum emelésére 2025. január 1-től kerül sor.

Tovább

Hatékony HR folyamatok összetevői – 1 rész

Az emberi erőforrások kezelése a vállalatvezetők számára az egyik legnagyobb kihívás. Az alkalmazottak megtartása, ösztönzése és a motiváció fenntartása mellett, a jogszabályoknak való megfelelés, a munkaügyi és bérszámfejtési feladatok koordinálása is komoly terhet ró a vállalatvezetőkre. Kétrészes blogsorozatunkban összegyűjtöttük azokat a fontos területeket, melyek a HR folyamatok hatékony működéséhez elengedhetetlenek.

Tovább

SZÉP-kártya 2025: kedvező változások a juttatásokban

Jövőre még vonzóbbá válik a SZÉP-kártya: 120 ezer forinttal nő a maximális juttatási keret, új, sportolást és aktív életmódot támogató zseb érkezik, és digitalizálják is a kártyát. Emellett a lakásfelújításra is felhasználhatóvá válik a keretösszeg 50%-a. Az RSM blogjában összefoglaltuk, hogy milyen SZÉP-kártya változásokra kell számítani 2025-től.

Tovább

Új mulasztási bírság bevezetése 2025-ben: mit jelent ez a munkáltatók számára?

2025 nyarától új mulasztási bírságra kell felkészülniük a munkáltatóknak, amely a biztosítotti jogviszony tisztázására irányuló eljárásokat érinti. Az új szabályozás célja a foglalkoztatási és bejelentési kötelezettségek betartásának szigorítása és a bejelentési folyamatok pontosságának növelése. Az új rendelkezések értelmében a mulasztás súlyosságától függően szigorú büntetésekkel kell számolni.

Tovább

Adategyeztetési eljárás - új NAV eljárás 2025-től

2025-től új adóigazgatási eljárás lép életbe, az adategyeztetési eljárás. A magyar adóhatóság folyamatosan fejleszti ellenőrzési módszereit, hogy biztosítsa a gazdasági szereplők átláthatóságát és a jogszabályi megfelelést, az adategyeztetési eljárás, ennek a szándéknak az újabb lépcsőfoka. Az adategyeztetési eljárás lényege, hogy a NAV rendszeresen összehasonlítja az online számlarendszerből érkező adatokat a cégek által benyújtott áfa-bevalláson szereplő információkkal.

Tovább

Kiemelt témák