Változás azon személyek esetében van, akiknek az utolsó (fennálló) biztosítási jogviszonyukban azért nincs 180 naptári napi jövedelmük, mert munkáltatót váltottak, azonban a táppénzre való jogosultság első napját megelőzően van 180 napi folyamatos biztosítási jogviszonya (vagyis a munkáltató váltások között nincs 30 napnál több megszakítás),akkor a táppénzt a tényleges jövedelem alapján, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem alapján kell megállapítani a táppénz mértékét.
Ha a táppénzre való jogosultság első napját megelőzően nincs 180 napi folyamatos biztosítási jogviszonya, akkor a táppénzt a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapulvételével kell megállapítani. Amennyiben a tényleges jövedelem nem éri el a minimálbér mértékét, akkor a tényleges jövedelem, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem lesz a táppénz alapja.
Változás a táppénz számítás szabályaiban, hogy eddig a korábbi munkáltatónál elért jövedelmet is figyelembe vették, az eddig kilépéskor kötelezően kiadott OEP jövedelemigazolás alapján. Ezután már csak annál a munkáltatónál elért jövedelmet lehet figyelembe venni, ahol a munkavállaló keresőképtelen állományba kerülésekor dolgozik. Ez a módosítás eredményezi azt is, hogy az OEP Jövedelemigazolások kiadásával kapcsolatos szabályozás is változik. Július 15-től csak akkor köteles a munkáltató kiállítani a nyomtatványt, ha a biztosított ezt a jogviszony megszűnésekor külön írásban kéri.
Nagyobb hangsúlyt kap a TB igazolvány vezetése, kiadása, megőrzése, mivel az tartalmazza a biztosítási jogviszonyok idejét, a biztosítás szüneteltetésének időtartamát, illetve az egészségbiztosítási pénzellátások folyósítását.
- Mivel foglalkozunk
- Kik vagyunk
- Blog, szakmai tartalmaink