
A várakozások szerint közel 200 milliárd forintnyi vissza nem térítendő forrás állhat hamarosan a hazai innovatív vállalkozások rendelkezésére. Megjelenhetnek azok az innovációs pályázatok, amelyek jelentős összegű EU-s támogatási forrást biztosíthatnak a magyar gazdasági szereplők számára.
Hamarosan megjelenhetnek új, innovációs célú EU támogatási pályázatok
A lassuló gazdasági környezet, az erős nemzetközi verseny és a finanszírozási kihívások közepette ezek a források kiemelkedő lehetőséget jelentenek a KKV-knak és nagyvállalatoknak egyaránt, fejlesztéseik és innovációs tevékenységük finanszírozásához.
Az innovációs pályázatokon előny élvezhetnek azok a cégek, melyek már ISO 56001 tanúsítvánnyal rendelkeznek
Az új, ISO 56001 innováció menedzsment rendszer révén a vállalatok versenyelőnyt szerezhetnek a hazai és nemzetközi piacokon, illetve nagyobb eséllyel indulhatnak az innovációs célú EU-s pályázatok forrásaiért.
Mi az ISO 56001 tanúsítvány és mire jó?
2025 tavaszán vált elérhetővé az ISO 56001 tanúsító szabvány, az első olyan nemzetközi szabvány, amely az innováció irányítására és fejlesztésére határoz meg keretrendszert. Az IOS 56001 szabvány célja, hogy biztosítsa a cégek számára, hogy az innovációs tevékenységük egy tudatosan tervezett, mérhető és fenntartható vállalati képességgé, folyamattá váljon.
Kiknek szól az ISO 56001?
A szabvány a nagyvállalatok mellett startupok, KKV-k, kutatóhelyek, egyetemi spinoffok és tanácsadó cégek számára is értékes keretrendszert jelent innovációs képességeik fejlesztéséhez.
Kereteket ad ahhoz, hogy egy ötletből valóban piacképes termék vagy szolgáltatás szülessen. A szabvány segítségével az innovációs képesség fejleszthető és az innovációs folyamat gyorsabban, kisebb kockázatokkal valósítható meg és az innováció finanszírozásához szükséges forrásbevonást is hatékonyan segíti elő.
Miért éri meg megszerezni az ISO 56001 tanúsítást?
- ISO 56001 nemzetközileg elismert innováció menedzsment rendszer (IMR) szabvány olyan struktúrát biztosít a társaságok és szervezetek számára, amely segíti az innovációs folyamatok szisztematikus irányítását és fejlesztését.
- A korai alkalmazók előnyt szerezhetnek a pályázatokon, befektetői tárgyalásokon, forrásokhoz való hozzáférésben, a beszállítói listákon.
- Az akkreditált tanúsítási lehetőség már az év második felében elérhető lesz azoknak, akik elkezdik a felkészülést.
- Az akkreditációs felkészítés során a szakértők teljeskörűen tudják támogatni a bevezetési folyamatot, az innovációs stratégia és menedzsment rendszer kidolgozásától a tanúsításra való felkészítésig.
Az innovációs pályázatok megjelenésére még ebben az évben sor kerülhet, ezért érdemes erre előzetesen felkészülniük a társaságoknak, hiszen ezek iránt várhatóan jelentős lesz az érdeklődés a piaci szcéna minden területéről. A konkrét pályázati kiírások ismeretében pedig érdemes előzetesen átgondolni a pályázati támogatások adózási vetületeit is, hogy az elérhető kedvezményekkel és követelményekkel a cég már a felkészülési időszakban is tisztában legyen.