Facebook image
Mentés

Online pénztárgépek: NAV-közlemény és várhatóan újabb kör a bevezetésben

Előző bejegyzésemben az NGM-közlemény kapcsán az online pénztárgépek bevezetéséről szóló szabályozást jártam körül, tekintettel az azt életre hívó okokra, a pénztárgépek bevezetésével kapcsolatos kötelezettségekre és ezek teljesítésének határidejére.

A folyamatban részt vevő munkabizottság megállapította, hogy a forgalmazók megfelelő készletállománnyal rendelkeznek, így augusztus 31-ig minden erre kötelezett vállalkozás, amely még nem tette meg, beszerezheti online pénztárgépét. A revizorok elmúlt időszaki tapasztalatai alapján sokan próbálták kitolni a bevezetés határidejét azzal az érveléssel, hogy ők mindent megtettek a beszerzés érdekében, de mégsem érkezett még meg az online pénztárgépük. A július végén kiadott közlemény alapján szeptember 1-től a revizoroknak megszűnik a mérlegelési jogkörük, a vállalkozások már nem hivatkozhatnak a beszerzés nehézségeire. Amennyiben az adózó szeptember 1-jét követően is elmulasztja az átállást, úgy komoly bírsággal sújtható emiatt.

A NAV közleménye

Az online pénztárgépek bevezetésének véghatáridejéről szóló július végi NGM-közleményt követően hétfőn a Nemzeti Adó- és Vámhivatal is közzétett egy hírt honlapján. A korábbi NGM-közleményen kívül a hatóság felhívja a figyelmét azoknak a vállalkozásoknak, amelyek pénztárgép-használati kötelezettséggel járó tevékenységüket 2014. augusztus 31-ét követően kezdik meg, hogy szeptember 1-jét követően azt már csak online pénztárgéppel tehetik meg. Továbbá kiemelték, hogy az online pénztárgép-rendelés céljából létrehozott eBEV-felületen keresztül 2014. augusztus 15-től már nem lesz lehetőség új rendelést leadni. A rendelési felületet augusztus 31-e után pedig egyáltalán nem lehet majd elérni. Rögtön felmerül a kérdés, hogy mi lesz azokkal a bevezetésre kötelezettekkel, akiknek csak 2015. január 1-től kell új pénztárgépüket beüzemelni? A választ egyelőre nem tudni, azonban az NGM és a NAV közleményéből is látszik, hogy a hatóságok igyekeznek a „második körös” bevezetést jobban előkészíteni.

    Kapcsolódó bejegyzéseink

    Érdeklik az adó, számviteli és jogi változások?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és legyen mindig naprakész!

    Feliratkozom