Karrier

Szenior adótanácsadó pozícióleírás

Vezető adótanácsadó

pozícióba keresünk legalább 5 év releváns munkatapasztalattal rendelkező munkatársat.

Feladatok:

  • Elsődlegesen adótervezési feladatok ellátása: nemzetközi és belföldi cégstruktúrák, adóstruktúrák kialakításában való aktív közreműködés, ezen struktúrák adószempontú véleményezése;
  • Nemzetközi adózási kérdésekben tanácsadás elsődlegesen közvetlen adók területén;
  • Komplex adótanácsok készítése mind belföldi, mind külföldi ügyfelek részére társaságokat és magánszemélyeket érintő struktúrákkal, tranzakciókkal kapcsolatban;
  • Adóátvilágításokban való aktív közreműködés: a rendelkezésre álló dokumentumok, adatok adószempontú feldolgozása, értelmezése, megállapításokról összefoglaló jelentés készítése;
  • Átalakulások, beolvadások, szétválások, jogutód nélküli megszűnések adózási és számviteli kérdéseinek vizsgálata, kapcsolódó tanácsadás;
  • M&A-ügyletek releváns adónemek szerinti vizsgálata;
  • Adózási termékek kidolgozása, fejlesztése.

Elvárások:

  • Legalább 5 év releváns szakmai tapasztalat a fent nevezett feladatkörök ellátásával;
  • Felsőfokú jogi és/vagy pénzügy-számviteli közgazdász végzettség;
  • Adózási és számviteli előírások naprakész ismerete;
  • Aktív – legalább középfokú – adójogi angol szaknyelv ismerete;
  • Szolgáltatói, ügyfélközpontú hozzáállás;
  • Képesség a problémák összefüggéseikben való átlátására, megoldási javaslatok kidolgozására.

A kiválasztás során előnyt jelent:

  • Aktív német nyelvtudás;
  • Mérlegképes könyvelői végzettség;
  • IFRS-ismeretek;
  • Nagy tanácsadó cégeknél (Big4) szerzett tapasztalat.

Amit kínálunk:

  • Reális, a szakmai tudással összhangban lévő bérezés;
  • Versenyképes béren kívüli juttatások;
  • Munka-magánélet egyensúlyának biztosítása;
  • Szakmai fejlődés, változatos feladatok;
  • Folyamatos szakmai és soft skill továbbképzés mind belső, mind pedig külső tréningek során;
  • Nyugodt munkahelyi körülmények.

Jelentkezésedet emailben is elküldheted, angol nyelvű önéletrajzodat fizetési igény és pozíció megjelölésével a job@rsm.hu e-mail címre várjuk.

A különböző mélységű szakmai ismereteket igénylő pozícióinkhoz kapcsolódó általános elvárásainkról itt olvashatsz.

Fedezd fel az RSM-et, tájékozódj arról, mit kínálunk leendő kollégáinknak.

Kérdése van?

Forduljon hozzánk bizalommal!

Schepp Magdolna, RSM Hungary, HR-vezető

Schepp Magdolna

HR-vezető

Telefon

Olvasd el szakmai anyagainkat szakértőinktől!

Szakmai tartalmaink
 Tovább