Facebook image

dr. Bulátkó Ottó

Menedzser, Adóüzletág

Bulátkó Ottó végzettségét tekintve jogász, adótanácsadó. 2014 óta tagja az RSM adócsapatának, több, mint 15 éve foglalkozik adózást közvetlenül, vagy közvetve érintő kérdésekkel. Szakmai pályafutását az adóhatóságnál kezdte, ahol az adóeljárási törvény értelmezésével, gondozásával kapcsolatos feladatokat látott el, továbbá az adóügyek elektronikus intézésének kialakítási projektjeiben vett részt. Ezt követően a Kiemelt Adózók ellenőrzésében szerzett több éves tapasztalatot.
Fő szakterülete az adóellenőrzések, adóképviselet, továbbá az adóhatósági kapcsolattartás, valamint az adófelajánlások, látvány-csapatsport támogatások.

Telefon+36 1 886 3700, +36 1 886 3701
dr. Bulátkó Ottó témái

Iparűzési adóalap-csökkentés - Újratöltve

Az iparűzési adót csökkentő tételek közül az alvállalkozói teljesítmények mindig is a legvitatottabb területek közé tartoztak. Akkor csökkenthető ezen a jogcímen ugyanis a hipa adóalapja, ha mind a bejövő, mind a kimenő oldalon alvállalkozói szerződést kötöttek írásban a felek. Az alvállalkozói szerződés egyik legmeghatározóbb eleme pedig az eredménykötelem, ez kerül vizsgálatra az adóellenőrzések keretében is.

Tovább

Esettanulmány: Az objektív körülmények szerepe az áfalevonási jog megtagadása kapcsán

Az RSM Hungary Zrt. adóképviseleti csapata ismét sikerrel képviselte egyik ügyfelét az adóhatósággal szemben. Mind a Fővárosi Törvényszék előtti eljárásban, mind a Kúria a felülvizsgálati eljárásában az RSM által képviselt Társaság javára billent a mérleg nyelve. Az alábbi bejegyzésünkben az objektív körülmények áfalevonási jogra gyakorolt hatását és az ezzel kapcsolatos jogértelmezéseket mutatjuk be a jogesetünkön keresztül.

Tovább

Az adóellenőrzések során új bizonyítékok korlátozottan terjeszthetőek elő, be kell tárazni minden perdöntő muníciót!

Az adózónak az adóellenőrzések során figyelembe vehető minden dokumentumot már a folyamat kezdetén csatasorba kell állítania a jelenlegi szabályozás alapján. Az Art módosítása 2018-tól rögzíti, hogy új tény, dokumentum az ellenőrzésről készült jegyzőkönyvre rendelkezésre álló jogvesztő észrevételezési határidő lejártát követően nem terjeszthető elő. A szabályozásban megjelenő szigorítás a gyakorlatban komoly kihívások elé állítja a cégeket!

Tovább