Facebook image
Kalocsai Zsolt

Tippek vállalati devizaadósoknak

Bár az elmúlt napokban érzékelhetően gyengült a svájci frank, a várakozások szerint még jó ideig nem várható az alpesi deviza árfolyamának normalizálódása. Addig is azonban számos - pénzügyi, illetve adóoptimalizációs - technika segítségével mérsékelhetik terheiket a vállalati devizaadósok - hívja fel a figyelmet az RSM DTM adótanácsadó és könyvvizsgáló társaság legfrissebb elemzésében.

Tovább
RSM Hungary

Nincs hitel, és pályázati forrás, ha negatív a saját tőke

A negatív saját tőke súlyos következményekkel, rendezésének elhanyagolása akár a társaság megszűnésével is járhat a szabályozás szerint. Bár a törvényi rendelkezés elsősorban a hitelezők védelmét szolgálja, a társaságok saját érdeke is a tőkehelyzet rendezése, hiszen a tőkehiány a közbeszerzési és uniós pályázatokon, vagy hitelfelvételkor is kizáró szempont lesz. "Több megoldás közül is választhatnak az érintettek, halogatni nem ajánlott és nem is érdemes a döntést" - véli az RSM DTM szakértője.

Tovább

Adóregisztráció – kalózok állami felségvizeken

Az előzetes ellenőrzés felelősségét egyre inkább a vállalati szférára terhelik mind a nemzeti adóhatóságok, mind az uniós szervezetek - ezt tükrözi az Európai Bizottság legutóbbi, az adószámok érvényességére vonatkozó figyelmeztetése.

Tovább
Héhn Miklós

Tavalyi osztalékelőleg – jövő évi visszaigényléssel

A 2010. évi beszámolókhoz kapcsolódik a 2011. évben kifizetett osztalék, illetve az előző év során kifizetett osztalékelőleg adózása. Az osztalék a magánszemély jövedelmének minősül, melyből a kifizetés napján érvényes mértékű adót kell levonni. Amennyiben az osztalék kifizetésére 2011-ben kerül sor, annak összegéből 16 százalékos mértékű személyi jövedelemadót kell levonni, szemben a még 2010-ben kifizetett osztalékelőleg után levont 25 százalékos mértékű személyi jövedelemadóval. "A tulajdonos az osztalék után ténylegesen fizetendő és az előlegként megfizetett adó különbözetét a 2011. évről benyújtásra kerülő adóbevallásában tudja majd visszaigényelni "- összegzett az RSM DTM szakértője.

Tovább
Héhn Miklós

Elektronikus számlázás: 40 milliárd eurót spórolhatnánk évente

Az Európai Bizottság korábban deklarált szándéka szerint 2020-ra 20 százalékos elektronikus számla penetrációt szeretne elérni az Unióban. Az elvárás nem lehetetlen, ugyanis éves szinten Európában már most is közel 100 százalékos bővülést mérnek, ami a szakemberek szerint az állami szerepvállalás erősödésével tovább gyorsulhat. Bár a hazai elektronikus számla penetráció jelenleg alig néhány százalékos, a piac óriási potenciált rejt magában - véli Szőnyi György, a Számlaközpont Kft. ügyvezető igazgatója. Ráadásul a megoldás előnyeit a számlakibocsájtó mellett a számlabefogadó is kamatoztathatja - mondja Héhn Miklós az RSM DTM Hungary Zrt. partnere.

Tovább
Kalocsai Zsolt

Egykulcsos szja: áldás vagy átok?

Várhatóan csak közép-, illetve hosszú távon tud fogyasztásösztönző hatást generálni az egykulcsos személyi jövedelemadó (szja) rendszere - állítja az RSM DTM Hungary. Eközben hatásaként rövidtávon költségvetési oldalon jelentős kiesés várható. Az egykulcsos rendszer ugyanakkor jó irányt jelenthet, nem véletlenül népszerű térségünkben, ám nagyon sok múlik a részleteken.

Tovább
Fajcsák Gábor

Öngondoskodási arzenál – kinek mi való?

Az elmúlt hetek nyugdíj-átalakítás körüli vitái világossá tették: az öngondoskodás nem megkerülhető, ha nem kívánunk nyugdíjas éveinkben jelentős életszínvonal-eséssel szembenézni. A hosszú távú megtakarítási formák közötti választás azonban legalább olyan dilemmák elé állítja a fogyasztót, mint amikor autót választ: mindegyik modellnek megvannak a vonzó és hátrányos oldalai.

Tovább
Fajcsák Gábor

Közel 6 milliárd színháztámogatásra a vállalati szférától

Budapest, 2011. február 3. A tavalyi évben a nyereséges vállalkozások körében a színháztámogatáshoz kapcsolódó adókedvezmény nagy népszerűségre tett szert. A közel 6 milliárd forintos végösszeg eléréséhez nemcsak a támogatás összegét meghaladó adókedvezmény, hanem az egyszerű eljárás is hozzájárult, bár a legjelentősebb elhatározások az utolsó hónapokban születtek -összegezte az RSM DTM szakértője.

Tovább
Kalocsai Zsolt

10 vezetőből 9 konzultál kollégával mielőtt dönt

A magyarországi döntéshozók körében készített kutatást a DEVISE Hungary és az RSM DTM Hungary. Az eredmények szerint a vállalatok nagyságával arányosan nő a delegálási hajlandóság, a válaszadó vezetők mintegy 56 százaléka szívesebben osztja meg a döntések felelősségét, mintsem egyedül hozza meg azokat. A döntés előtt 10 főnökből 9 kikéri a munkatársak véleményét, 7 tárgyalópartnerei információira is támaszkodik és 6 vezető tájékozódik rendszeresen az online médiából - összegezte Dara Péter.

Tovább
Kalocsai Zsolt

Konfrontálódnak a vezetők, de jól döntenek!

A nagyobb hazai szervezetek és vállalatok döntéshozatali folyamatait a válság az esetek több mint felében a központosítás irányába mozdította el. A döntéshozatali folyamatban ugyanakkor a vezetők bevallása szerint túlnyomórészt a demokratikus közelítés kap teret. Ezt támasztja alá az is, hogy a döntések előkészítésben a közvetlen munkatársak véleményének tulajdonítanak legnagyobb fontosságot az érintettek - derült ki a napokban lezáruló kutatásból.

Tovább

Sajtókapcsolat

Morvay Szilvia

Morvay Szilvia

Üzletfejlesztési és marketing igazgató

Telefon